Albin Kurti takohet me Angela Merkel në Tiranë

Kryeministri Kurti takohet me Angela Merkel në Tiranë.

 

Kryeministri Kurti është takuar në Tiranë me kancelaren Angela Merkel në kuadër të takimit të saj me kryeministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, raporton Gazeta Express.

Në takim do të marrin pjesë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, kryeministri i Bosnjës, Zoran Tegeltija dhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq dhe ai malazez Zdravko KrivokapiqTemë bosht e këtij takimi është padyshim bashkëpunimi rajonal dhe Procesi i Berlinit, një iniciativë që është vlerësuar si urë lidhëse mes Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Evropian.

Më shumë rreth këtij takimi pritet të mësojmë nga konferenca e kancelares Merkel me kryeministrin Rama e planifikuar rreth orës 14:30.

Related posts

I mbijetuari i aksidentit në Kroaci rrëfen tmerrin e përjetuar: Një grua poshtë meje kishte vdekur – më së rëndi ka qenë t’i shohësh të rinjtë

D V

Stuhi shiu në Shqipëri, boshatisen plazhet në Shëngjin e Durrës

R Zh

Inspektorët mbyllin shumë lokale në Kosovë, reagon Shoqata e Gastronomëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More