Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Aleksandër Vuçiq : “Unë pres vazhdimin e dialogut me Prishtinën në maj ose qershor.”

Presidenti Serb Aleksandër Vuçiq u shpreh ditën e sotme i pyetur nga gazetarët serbë se pret vazhdimin e dialogut me Kosovën.Vuçiq tha se gjatë vizitës së tij të parë në Bruksel, ai do të bisedojë me përfaqësuesit evropianë – Borelj, Von der Layen, Varei dhe Lajčark.

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, deklaroi se do të shkojë në Bruksel dy herë dhe se ai pret bisedime të mira dhe konstruktive, si dhe vazhdimin e dialogut me Prishtinën në maj ose qershor.

“Unë pres vazhdimin e dialogut me Prishtinën në maj ose qershor.”, tha Vuçiq.

Postime të ngjashme

Gjermania kundërshton propozimin e mbështetur nga SHBA-ja për të hequr dorë nga patentat për vaksinat kundër KOVID-19

N E

Në Francë nga 12 maji të gjithë qytetarët pa dallim moshe kanë të drejtë të aplikojnë për t’u vaksinuar

N E

Ish-presidenti i Maldiveve plagoset në një shpërthim

N E

Qetësohet situata në ishullin e Jersey, anijet luftarake Franceze dhe Britanike tërhiqen

N E

Presidenti Slloven: E dimë nga përvoja se ndryshimet e kufijve në këtë pjesë të Evropës nuk zhvillohen pa flijime

N E

Dendias: SHBA do të ishin partneri ideal për të bindur Turqinë të pranojë Konventën e Detit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...