Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Aleksandrova: VMRO meriton një udhëheqës të guximshëm, jo ​​patriot në Facebook

Shkup, 23 tetor – Emilija Alexandrova komentoi protestën e VMRO-DPMNE sot dhe fjalimin e Hristijan Mickovski, duke thënë se partia ka nevojë për një udhëheqës të guximshëm dhe jo patrioti në Facebook, siç e përshkroi atë aktual.

– Në këtë ditë kur populli feston luftën revolucionare, luftën për një shtet të pavarur, sovran, të pavarur dhe të integruar, Hristijan Mickoski, i ashtuquajturi mësues, përsëri përdhos emrin e VMRO-së që i përket çdo patrioti. I përket njerëzve trima që luftuan dhe paguan me gjak që populli maqedonas të kishte shtetin e vet. Ai përdhosi emrat e luftëtarëve për shtetësinë maqedonase, duke u identifikuar me karakterin dhe veprat e tyre.

Protesta e sotme në këtë ditë tregon vetëm se sa i pasinqertë është ai në atë ide, veçanërisht kur ai kërkon “Maqedonia duhet të fillojë negociatat me BE, kjo ishte e ardhmja jonë”. Hristijan Mickoski është përpjekur shumë herë për të shmangur faktin se ai ishte lënë jashtë çdo sfide që na bëri anëtar të NATO-s dhe është një kusht për fillimin e negociatave me BE. Prandaj, unë i bëj thirrje Hristijan Mickoski të thotë emrin e vendit për e cila në mënyrë hipokrite lufton të jetë pjesë e familjes evropiane.

VMRO-DMPNE meriton një udhëheqës të guximshëm, jo ​​një refugjat dhe një patriot në Facebook. Êshtë koha që Hristijan të largohet, partia të normalizohet, që ne ta bashkojmë atë dhe me qëllime të sinqerta ta udhëheqim atë në familjen evropiane, tha Alexandrova.

Postime të ngjashme

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

Shekerinska dhe Osmani në video mbledhje me kolegët e NATO-s

N E

Editorial / Ndërkëmbëzat mes partive shqiptare në kuvend, po i vuajnë qytetarët!

R Zh

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...