Agjencia Zhurnal.mk

Alex Rodriguez: Një gjë për të cilën jam mirënjohës tani është koha me familjen time

Dhimbja, konfliktet dhe stresi në lidhje me krizën e coronavirusit ka qenë e dukshme në pjesën më të madhe të botës gjatë dy muajve të fundit.

Por mes gjithë pasigurisë ndërsa është nën karantinë, legjenda e bejsbollit, Alex Rodriguez ka qenë në gjendje të zbulojë një rresht argjendi në mes frikës dhe ankthit.

“Një gjë për të cilën jam jashtëzakonisht mirënjohës tani është që të kaloj kohë më shumë me familjen time”, ka shkruar Alex në postimin e tij, ku shfaqet përkrah të dashurës Jennifer Lopez dhe vajzës së tij, Natasha.

A-Rod, 44-vjeçar, dhe JLo, 50-vjeçe, janë izoluar në shtëpinë e tyre në Miami, në mes të pandemisë, me katër fëmijët e tyre nga martesat e mëparshme.

“Më pëlqen të kaloj kaq shumë kohë me këto vajza të bukura, të cilat akoma qeshin kur bëj veprime të ndryshme me fytyrë”, ka thënë ai.

“Çdo ditë po përpiqem të përqendrohem në bërjen e një gjëje pozitive për dikë tjetër. Kjo është një kohë kur të gjithë duhet të ndihmojmë njëri-tjetrin dhe duke bërë kështu ne do të ndihmojmë veten të kujtojmë se kjo situatë mund të jetë e përkohshme, por veprimet tona janë të përhershme”, vazhdon më tej Rodriguez.

Rodriguez më pas u bëri thirrje 3.7 milionë ndjekësve të tij në Instagram të bëjnë gjëra pozitive në këtë periudhë të vetë-izolimit.

Alex dhe Jennifer janë së bashku për më shumë se tre vjet, por së fundmi çifti kanë shtyrë dasmën për shkak të COVID-19.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...