Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Alexander-Arnold i kundërpërgjigjet Mourinhos

Trent Alexander-Arnold ka reaguar ndaj komenteve të Jose Mourinhos se Tottenham Hotspur e meritoi fitoren ndaj Liverpoolit.

Redsat fituan me një gol të vonshëm (2-1) të Roberto Firminos, ndërsa më herët kishin realizuar Mohamed Salah dhe Son Heung-Min.

Në fund të ndeshjes, gjatë bashkëbisedimit me homologun e tij, Jurgen Klopp, Mourinho i kishte thënë se Spursat e kishin merituar fitoren në këtë takim.

“I thash se skuadra më e mirë humbi, kurse ai nuk u pajtua, mirëpo është mendimi i tij”, kishte deklaruar portugezi për Amazon duke shpjeguar bisedën me strategun gjerman.

Kjo deklaratë ka nxitur reagimin e mbrojtësit të djathtë të Liverpoolit në Twitter me postimin: “Skuadra më e mirë fitoi”. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Kur takohen dy kampionë

T E

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

Man.Utd – Milan, super derbi i Europa Ligës

Z H

Milan, Pioli ka gati skemën e re, ja formacioni i ri i Milanit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...