Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Alfa Romeo dhe Sauber vazhdojnë bashkëpunimin

Zhurnal Ads

Alfa Romeo dhe Suaber do të vazhdojnë bashkëpunimin në Formula 1 edhe sezonin e ardhshëm.

Prodhuesi italian Alfa Romeo është kthyer në Formula 1 para dy vjetësh pas më shumë se tri dekadash.

Vozitësit Kimi Raikkonen dhe Antonio Giovinazzi do të vazhdojnë të drejtojnë modelet e Alfa Romeos, derisa Sauberi do të asistojë në vozitjen e tyre.

Prodhuesi zviceran Sauber dhe Alfa kanë konfirmuar se do të vazhdojnë bashkëpunimin, derisa bolidët do të kenë dizajn të veçantë qysh nga gara e ardhshme.

Alfa Romeo do të jetë pjesë e Formula 1 të paktën deri në vitin 2025.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zhurma e fuqishme që e liron BMW M4 i 2021-ës

admin

Prezantohet Bugatti Chiron Sport ‘Les Légendes du Ciel’, veturë e frymëzuar nga aeroplanët

S.B.

Top M8-shi i BMW-së mund të arrijë më 2022

admin

Prodhuesit e kamionëve zotohen për modele pa benzinë në Evropë nga 2040-a

S.B.

Mercedesi e kuptoi se kishte nevojë për një reklamë për G-Class – dhe është e mrekullueshme

admin

BMW prezanton modelin e ri M5 sportiv

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...