Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Alfa Romeo Giulia GTA del në shitje

Nëse po kërkoni një sedan tërheqës sportiv, mund të ndaleni sepse nuk do të gjeni më mirë se kjo.

Giulia është një veturë fantastike dhe edicioni sportiv GTA është më i miri që Alfa Romeo dhe industria italiane e veturave mund të ofrojnë.

Në vend që të flasim për atë që po bëhet këtu, mjafton të shohim galerinë e fotove.

Pra, Giulia GTA dhe GTAm edhe më radikale janë në lojë, dhe zhvillimi u krye në bashkëpunim me Sauber Engineering, dhe madje edhe pilotët e F1, transmeton Telegrafi.

Janë planifikuar gjithsej 250 kopje të secilit model, të dyja mundësohen nga një binjak turbo 2.9 V6 me 540 kuaj fuqi.

Çmimi fillestar është 175,000 euro për GTA, ose 5,000 euro më shumë për GTAm garues pa sedilje të pasme.

Postime të ngjashme

Ford prezanton veturën e re, emërtimin ia dhanë fansat

Dafina Vidishiqi

Alfa Romeo planifikon të prodhojë “GTV elektrike”

Dafina Vidishiqi

Auto-shkolla në Dubai që u mundëson kandidatëve të mësojnë ngasjen e veturës me Lamborghini dhe Rolls-Royce

Dafina Vidishiqi

Jeep feston ditëlindjen e 80-të

Dafina Vidishiqi

Sa është më e fuqishme Teslas Plaid sesa veturat me benzinë?

Dafina Vidishiqi

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...