“Alfa Romeo shet veturë, jo iPad me rrota”

Drejtori i ri i Alfa Romeo, Jean-Philippe Imparato, tha se ai beson se veturat Alfa duhet të kenë ekranet më të vegjël të mundshëm.

“Alfa Romeo ka një pozicion të veçantë në botën e automobilave. Shoferi është një figurë qendrore, dhe ka numrin më të vogël të mundshëm të ekraneve rreth tij. Unë nuk shes iPad me një veturë rreth tij, unë shes Alfa Romeo”, Imparato i tha French Caradisiac.

Edhe në epokën e kalimit në vetura elektrike, drejtori i Alfa Romeo planifikon të vazhdojë të japë drejtimin tërheqës dhe fokusin e veturës rreth shoferit, të cilin ai e konsideron çelësin e suksesit të kësaj marke.

Imparato ka marrë tashmë disa vendime të mëdha për Alpha.

Disa prej tyre përfshijnë heqjen dorë nga platforma Giorgio me fuqi në rrotat e pasme në favor të arkitekturës STLA të Stellantis.

Kjo është një platformë e krijuar për shkak të limuzinave dhe SUV-ve të ardhshëm Maserati, kështu që me të pritet shumë “sharm”.

Related posts

Audi po teston intensivisht RS Q e-tron me të cilën do të marrë pjesë në Rally Dakar

D V

Mbërrin Rolls-Royce i parë elektrik

D V

Çfarë e shkaktoi zjarrin? Pamje që tregojnë një Model S i Tesla-s pasi u përfshi nga flakët në një qendër servisimi në Georgia

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More