Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ali Ahmeti sot dëshmon në Gjykatën Speciale për krime lufte

Shkup, 2 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, sot dhe nesër do të dëgjohet nga Gjykata Speciale për krime lufte në Kosovë, informon Zhurnal.

Nga kabineti i BDI-së konfirmojnë se ai është ftuar si dëshmitar për rolin e tij në UÇK. Por nga Gjykata Speciale e Hagës nuk kanë treguar deri tani se në çfarë cilësie është ftuar Ahmeti.

Gjykata speciale ka kërkuar që Ahmeti të jetë i disponueshëm dy ditë për deklarimin e tij.

Lideri i BDI-së muajin e kaluar në FB profilin e tij njoftoi se do të dëshmojë në Hagë, ku iftuar është si dëshmitar./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...