Maqedoni

Ali Ahmeti sot dëshmon në Gjykatën Speciale për krime lufte

Zhurnal Ads

Shkup, 2 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, sot dhe nesër do të dëgjohet nga Gjykata Speciale për krime lufte në Kosovë, informon Zhurnal.

Nga kabineti i BDI-së konfirmojnë se ai është ftuar si dëshmitar për rolin e tij në UÇK. Por nga Gjykata Speciale e Hagës nuk kanë treguar deri tani se në çfarë cilësie është ftuar Ahmeti.

Gjykata speciale ka kërkuar që Ahmeti të jetë i disponueshëm dy ditë për deklarimin e tij.

Lideri i BDI-së muajin e kaluar në FB profilin e tij njoftoi se do të dëshmojë në Hagë, ku iftuar është si dëshmitar./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Taseva: Kriminelët janë më të fuqishëm nga gjithkush në këtë shtet

XH,I

NATO, dora e djathtë dhe mbështetja më e madhe e sigurisë së Maqedonisë së Veriut

R ZH

“Letër e hapur”: z.Ahmeti a e bëtë luftën për t’i kthyer shqiptarët në vendlindje, apo për t’i shpërngulur ata!

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...