Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ali Ahmeti uron presidentin e ri amerikan Xho Bajden dhe falënderon presidentin Tramp

Shkup, 7 nentor – Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, i pari kauruar presidentin e ri të zgjedhur amerikan vetëm pak çaste paskonfirmimit të fitores në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit.“Rikthehet miku jonë i madh, Joe Biden, tashmë në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

”Uroj shëndet, punë të mbarë dhe suksese për Presidentin Biden dhepërgëzoj SHBA-të për përmbylljen e procesit zgjedhor dhe të zgjedhurit eri në Kongres, Senat dhe në Shtëpinë e Bardhë.Falënderime të mëdha edhe për Presidentin Donald Trump dhe kontributin etij në 4 vitet e kaluara.Miqësia jonë me SHBA-të është e përhershme”, ka shkruar Ahmeti në uratën e tij.

Postime të ngjashme

Gjykatësi Ognen Stavrev në izolim, shtyhet seanca për rastin “Titanik”

Z H

LSM: Dialogu social duhet të zgjerohet edhe në çështjen e hendekut gjinor në pagat

Z H

“Erdhi koha” – Ahmeti i bën thirrje diasporës të regjistrohen online

Z H

Policia ndalon dasëm me 300 mysafir, padi penale për organizatorët

Z H

Vazhdon gjykimi për lëndën “Titanik”

Bexhet Musliu

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...