Agjencia Zhurnal.mk

Alimadhi transferohet tek Sanatoriumi, COVID-19 ia ka dëmtuar mushkëritë, i shkaktoi pneumoni bilaterale

Deri më tani asnjë urgjencë nuk pasur tek spitali infektiv teksa ka pasur një transferim tek Sanatoriumi dhe ka qenë pikërisht deputeti Alimadhi.

Gazetari Erjon Skëndaj raporton se Alimadhi ka mushkëritë të dëmtuara për shkak se u infektua me COVID-19 dhe u trajtua në Infektiv derisa e kaloi.

Por tani ka pneumoni bilaterale por jo në shkallë rrezikshmërie dhe do të trajtohet tek Sanatoriumi apo spitali ”Shefqet Ndroqi” që është kthyer dhe spital COVID-19.

Po ashtu tek ky spital janë dhe 12 persona të tjerë që janë me pneumoni bilaterale por jo me COVID-19.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...