Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Alimi dhe Guri edhe më tej ngelin pa pasaporta

Zhurnal Ads

Shkup, 13 janar – Zhurnal.mk – Të dënuarit në shkallë të parë, Ejup Halimi dhe Ismet Guri nga BDI, nuk kanë arritur t’i marrin pasaportat nga Gjykata Penale, edhe pse për këtë kanë pasur ndihmë nga një prokuror, mëson sdk.mk.

Edhe përkundër asaj që prokurori i lartë, Dilaver Bekteshi ka propozuar që të ju kthehen pasaportat, gjykatësit e Apelit nuk e kanë dëgjuar, kanë votuar kundër.

“Është e saktë se para dy muajve Këshilli ka vendosur lidhur me marrjen e dokumenteve të udhëtimit të akuzuarve Guri dhe Alimi. Prokurori i lartë publik lejoi që të ju kthehen, por gjykata vendosi ndryshe. Megjithatë gjykata e ka fjalën e fundit”, është përgjigja nga Gjykata.

Zakonisht prokurorët janë ata që nuk lejojnë të anulohen ose zbuten masat e shqiptuara për sigurim të prezencës së të akuzuarve, kurse gjykata di edhe të lëshojë pe ose të vendosë ndryshe. Kësaj radhe ndodhi e kundërta

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dimitrov: Ideja ishte historinë t’ua lëmë historianëve, e ne të meremi me të ardhmen

Z H

Pendarovski: Maqedonia e Veriut arriti progres të rëndësishëm në pjesëmarrjen politike të grave

T E

KE: Të përforcohen kapacitetet administrative dhe operative për të gjitha llojet e transportit në RMV

E.E.

Covid 19 vazhdon të mer jetë, a ka shpresë me ilaçin “Favirapir”?

Z H

Pranohen 18 amendamente për Buxhetin

T E

300 pacientë të infektuar me covid janë të shtruar në spitale në gjithë vendin

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...