Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Aliu: Nuk e kemi me LDK-në, por Driton Selmanajn shkarkojeni

Liburn Aliu, ka kërkuar shkarkimin e Driton Selmanajt.

Prishtinë, 23 nëntor, Zhurnal-ks – “Deklarimet e fundit të Driton Selmanaj për të pagjeturit, është i papranueshëm, së pari nga pikpamja morale, mungesë respekti ndaj familjarëve të të pagjeturve. Sa për ne, kjo qeveri është e gjitha ilegale dhe kemi contest në gjykatë me të, por ky qëndrim i Driton Selmanajt është përtej saj.  Jemi dëshmitarë të reagimit qytetar që me të drejtë janë fyer e lënduar pikërisht në kohën kur po vijojnë negociatat me Vuciqin. Cdo ditë që kalon pa marrë vendim për largimin e Selmanajt nga pozita e zëvendëskryeministrit, është lëndim për procesit e të pagjeturit. Andaj, i apostrofuari, këtu në Kuvend, nuk është i mirëseardhur, ky është qëndrim si grup i yni parlamentar. Presim që sa më parë të njëjtin ta largojnë nga pozicioni që mban. Po i drejtohem deputetëve të LDK-së, kjo nuk ka të bëjë me LDK-në por jemi të bindur se Selmanaj duhet të largohet dhe pajtohemi të gjithë se është në të mirën e vendit”, ka thënë Aliu.

Postime të ngjashme

Haradinaj: Nëse bëhem kryetar nuk do ta lejoj Përparim Ramën ta ndërtojë lagjen e planifikuar në Badovc

Dafina Vidishiqi

Preteni tregon si ndodhi aksioni i UÇK-së për moslejimin e ndarjes së Mitrovicës

Dafina Vidishiqi

“Air Prishtina Holidays”: Pas fluturimeve të nostalgjisë, vijnë ato të kënaqësisë

R Zh

Osmani: Faza e re e dialogut të udhëhiqet nga parimi i trajtimit të barabartë

Dafina Vidishiqi

Gërvalla në Samitin e Evropës Juglindore: Kosova angazhohet për bashkëpunim rajonal midis partnerëve të barabartë

Dafina Vidishiqi

Ambasadorët e QUINT-it i shkojnë në zyrë zv.kryeministrit Bislimi, Kryeziu: Takimet janë të rregullta

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...