Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Allagjozovski emërohet Koordinator kombëtar për ndërkulturalizëm, një shoqëri, zhvillim të kulturës dhe bashkëpunim ndërsektorial

Shkup, 29 shtator – Qeveria sot e shkarkoi Robert Alagjozovskin nga pozita e Koordinatorit nacional për zhvillim të kulturës dhe bashkëpunim ndërsektorial dhe e emëroi atë Koordinator nacional për ndërkulturalizëm, një shoqëri, zhvillim të kulturës dhe bashkëpunim ndërsektorial.

Siç komunikuan nga Qeveria, Robert Popovski është emëruar Koordinator kombëtar për qeverisje të përgjegjshme dhe transparencë.

Në seancën e sotme, Qeveria gjithashtu vendosi të pezullojë përkohësisht vendimin për orar pune fleksibël për të gjithë punonjësit në administratën shtetërore.

Në vend të orarit aktual të punës nga 07:30 deri në 15:30 dhe nga 08:30 deri në 16:30, nga 1 tetori, orari i punës do të jetë për të gjithë nga ora 08:00 deri në 16:00.

Postime të ngjashme

Takimi i dytë i Osmanit dhe Stoevit në Antalia

Dafina Vidishiqi

PDSH me Sadi Bexhetin synon fitoren në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Komuna e Jegunovcës pa menaxhim me mbeturinat, në hyrje të fshatrave ju “mirëpresin” deponitë e egra

Dafina Vidishiqi

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...