Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Alternativa – Dega Tetovë: Dega është këtu, ndërsa ata që duan pushtet mungojnë

Zhurnal Ads

Tetovë, 19 tetor, Zhurnal.mk – Pas dorëheqjes së kryetarit të degës së Tetovës, sonte kishte mbledhja Kryesia e Degës së Alternativës në Tetovës, që ta konstatojë këtë dorëheqje, që – ndonëse nuk është dhënë në mënyrë procedurale – u miratua.

Me këtë rast Kryesia e Degës diskutoi edhe për zhvillimet e fundit në këtë organ të Alternativës dhe vuri në dukje se nuk bëhet fjalë për lëvizje që e dëmtojnë partinë, porse janë zhvendosje të figurave që edhe ashtu e kanë ditur se me reformat e filluara në parti nuk kanë pozicion të qëndrueshëm. Po ashtu Kryesia e Degës ishte unanime se, përveç tre personave që janë larguar, duke marrë libreza të partive në pushtet, nuk ka asnjë lëvizje tjetër dhe se “ideja vazhdon”, shkruan Gazetaexpress.com.

AlternAtivA – Dega Tetovë ka mirëkuptim të plotë për dorëheqjet e anëtarëve që kanë pritur pushtet dhe që në vend të kësaj kanë gjetur përkushtim dhe sakrificë.

Megjithatë, Dega e Tetovës vazhdon të mbetet unike duke iu përmbajtur qëndrimit të Kryetarit të Alternativës se “ata që kanë ardhur për interesa, sigurisht një ditë do të ndahen nga ne, ndërsa ata që kanë ardhur për t’i shërbyer idealit të partisë për mirëqenie dhe përfaqësim dinjitoz të shqiptarëve në vendin tonë, do ta vazhdojnë rrugën bashkë me ne”.

Sidoqoftë, AlternAtivA – Dega e Tetovës i falënderon të gjithë ata që kanë kontribuar deri më tash në këtë degë dhe u uron sukses në partitë e reja që tashmë i kanë zgjedhur.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Nga data 21 kafenetë i rikthehen orarit të punës deri në ora 21:00

Z H

Evropa regjistron 400 000 viktima nga koronavirusi

T E

Këshilli i Ambasadorëve: Memorandumi me Bullgarinë i papranueshëm

T E

“Analistët”, Parat e shpenzuara nga Grubi për “Zogun” e Aleksandrin, më shumë do t’i ndihmonin Shtëpisë së Alfabetit

E.E.

Filluan aktivitetet për pastrimin e Lumit Shkumbin në Tetovë

Z H

LSDM: VMRO-DPMNE i pengon ndryshimet në rregullore, punon kundër interesave të qytetarëve

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...