Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

”Amazon” bashkohet me RED për të luftuar sëmundjet më të rrezikshme

Kaliforni, 24 nëntor – Në funksion të Ditës Botërore të SIDA-s, më 1 dhjetor, kompania ”Amazon” ka vendosur të bashkëpunojë me RED, organizatë jofitimprurëse, e cila, përmes partneriteteve me kompani të ndryshme, mbledh fonde për të luftuar sëmundjet më të rrezikshme, shkruan faqja vanityfair.it.

Një arsye që të gjithë personat që mund të kontribuojnë në sajë të blerjes së edicionit të kufizuar RED, pajisja e lëshuar në treg shtatorin e kaluar dhe që shfaq një dizajn të ri elegant sferik, duke përdorur modalitetin Bluetooth dhe energjinë e ulët.

”Amazon”, në fakt, për çdo shitje të (echo) RED të bërë do të dhurojë 10 euro në Global Fund për të mbështetur përgjigjen ndaj COVID-19 dhe programeve për HIV dhe SIDA në Afrikën Subsahariane.

Postime të ngjashme

Krijuesi i McAfee ndalohet në Spanjë, mund të ekstradohet në SHBA

S.B.

20 mijë organizata amerikane në cak të hakerëve kinezë

S.B.

Ashtu si nga “Mad Max”, skena që përshkruan kohën e sotme

S.B.

Studimi tregon për të metat në Alexa që mund të zbulojnë informacione të rëndësishme

S.B.

Kritikohet Facebooku se ndihmoi shitjen e zonave të mbrojtura në Amazonë

S.B.

AMD lëshon kartën e re grafike RX 6700 XT për të luajtur në 1440p

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...