Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Amazoni kërkon falje, gabimisht kishte mohuar se shoferët e tij detyrohen të urinojnë në shishe

Amazoni i ka kërkuar falje një politikani amerikan për mohimin e rrejshëm se shoferët e kompanisë, nganjëherë, janë të detyruar të urinojnë në shishe plastike.

Mark Pocan, një politikan demokrat nga Wisconsin, kishte deklaruar në Twitter se Amazoni “po i detyronte punëtorët që të urinonin në shishe plastike”. Shpejtë kishte reaguar llogaria e Amazonit po në Twitter ku kishte shkruar se “nëse kjo do të ndodhte, askush nuk do të punonte për ta”.

Mirëpo tani kompania ka kërkuar falje pasi dolën prova se shoferëve vërtetë u duhet të urinojnë në shishe.

“Ne i detyrohemi një kërkim-falje politikanit Pocan”, thuhet në një deklaratë për media të Amazonit.

“Reagimi ynë ishte e pasaktë. Ai nuk parashikonte numrin e madh të shoferëve që kemi dhe në vend të kësaj u përqendrua gabimisht vetëm në qendrat tona të përmbushjes”, thuhet në kërkimfalje. Sipas Amazonit, qendrat e përmbushjes kanë dhjetëra tualete të cilat punëtorët mund t’i përdorin në çdo kohë.

Postime të ngjashme

Britanikut i erdhi një kartolinë nga një ‘fëmijë i panjohur’, gruaja ia shkatërroi laptopin dhe televizorin – u bë vonë kur e kuptoi se për çfarë bëhej fjalë

Dafina Vidishiqi

Test psikologjik/ Ajo që shihni në fillim ju tregon se çfarë përshtypje lini tek njerëzit e tjerë

Dafina Vidishiqi

Misteri që zgjati për 25 vjet: Dy vajza shkuan në një ‘hotel të përhumbur’ dhe që atëherë nuk i ka parë askush

Dafina Vidishiqi

Është më e madhe se një fushë futbolli dhe vazhdon të rritet – një gropë në Meksikë ka “gëlltitur” një shtëpi, por edhe dy qen

Dafina Vidishiqi

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Dafina Vidishiqi

E kishte kërkuar gjithë jetën, babait i bie të fikët në mes të emisionit kur takon vajzën pas 38 vitesh

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...