Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Amazoni vendos kamera të sigurisë në furgonët e shoferëve

Amazoni ka filluar të shfrytëzojë kamera AL në furgonët e shpërndarjes së porosive. Kjo po bëhet me qëllim të regjistrimit të shoferëve gjatë punës së tyre, gjatë ngarkimit të mallrave dhe ndonjë gabimi që ata bëjnë.

Kompania ka thënë se investimi është bërë për siguri mirëpo aktivistët e privatësisë thonë se është “mbikëqyrje e tepruar”.

Kamerat do të jenë të ndezura gjatë tërë kohës por do të regjistrojnë pamje të vetëm 16 veprimeve, duke përfshirë frenimin, shpërqendrimi dhe përgjumjen e shoferit.

“Ne jemi duke investuar në siguri përgjatë operacioneve tona dhe kemi mbledhur një numër burimesh për t’u siguruar siguri partnerëve të bashkëpunimit(blerësve) dhe shoferëve”, ka thënë kompania Amazon në një deklaratë, njofton BBC.

Postime të ngjashme

Ariana Grande po vjen me një seri koncertesh në Fortnite

D V

“Rrjedhin” fotografitë e orës së re të Samsungut – Galaxy Watch 4 Classic

D V

Së shpejti në treg Samsung Galaxy i ri – bëhet fjalë për AO3

D V

Xiaomi me version të ri të telefonit 9C Redmi, nga 32 dhe 64 GB sa i kishte më parë – tani do të jetë i disponueshëm me 128

D V

Nëse jeni në këtë grup, Google ka një porosi – ose telefoni juaj do të jetë i padobishëm

D V

Arrin një videolojë e re – personazhi kryesor është një mace e braktisur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...