Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ambasada Amerikane ka një apel për qytetarët e Kosovës

Ambasada Amerikane e Kosovës, ka bërë një apel për qytarët e Kosovës në lidhje me situatën me COVID-19.

Përmes një deklaratë në Tëwitter, kërkohet që të gjithë të punojnë së bashku për ta përmirësuar lakoren shqetësuese.

“Ne duhet të punojmë së bashku për të ulur lakoren në Kosovë. Disiplina dhe solidariteti janë të nevojshme për të kthyer Kosovën përsëri në punë. Rri në shtëpi dhe vendose maskën”, thuhet në apelin e ambasadës..

Ndryshe, Qeveria e Kosovës ka votuar masat kufizuese ku përfshihet edhe ora policore prej orës 19:00 për shtatë qytete të Kosovës.

Javën e fundit numri i infeksioneve është shtuar dukshëm.

Postime të ngjashme

Haradinaj pas raportimeve për blerjen e votave kërkon të merren masa ndaj manipuluesve

S.B.

Hoti uron 8 marsin, ditën e gruas

S.B.

PZAP pezullon për pesë vite gjashtë komisionarë të një vendvotimi në Suharekë, pas ankesës nga Albena Reshitaj

S.B.

Kurti: Gruda ishte profesionist brilant dhe diplomat me kulturë

S.B.

Bizneset e vogla të grave përfitojnë nga Programi i Rimëkëmbjes

S.B.

Anëtari i LDK-së kërkon nga qytetarët sugjerime kë ta votojë për kryetar të partisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...