Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ambasada amerikane pezullon shërbimet pas njoftimeve për sulme terroriste

Zhurnal Ads

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Ankara tha të premten se po pezullonte përkohësisht të gjitha shërbimet për qytetarët amerikanë dhe ato të vizave në konsullatat e saj në Turqi, për shkak të raportimeve për sulme të mundshme terroriste.

Ambasada tha në një njoftim se “Misioni i SHBA në Turqi ka marrë raporte të besueshme për sulme të mundshme terroriste dhe rrëmbime kundër shtetasve amerikanë dhe të huaj në Stamboll, përfshirë edhe kundër konsullatës së përgjithshme amerikane apo edhe në qytete të tjera të Turqisë”.

Në një komunikatë, Departamenti i Shtetit i porositi shtetasit amerikanë të tregojnë kujdes të shtuar në vendet ku mund të ketë grumbullime qytetarësh amerikanë apo të huaj, si në ndërtesa të mëdha zyrash apo supermarkete.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Mbi 13 mijë raste të reja në Afrikë në vetëm 24 orë

Z H

A do të jenë përdorimi i maskës dhe (mos)shtrëngimi i duarve, pjesë e normalitetit të ri?

S.B.

Pamjet e mini-tsunamit pas tërmetit 7.0 që rrafshoi ndërtesat në Turqi, braktisen ishujt grekë (Video)

T E

170 persona mund të përballen me akuza kriminale për dhunën në Capitol

S.B.

Shteti Islamik sulmon aeroportin e Kabulit

T E

Policia në Francë zgjeron operacionet hetimore për vrasjen e mësuesit

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...