Ambasada amerikane thirrje për vaksinim: Mos bini pre e dezinformatave, vaksinat janë të sigurta

Ambasada e SHBA-ve në Kosovë, u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen kundër virusit COVID-19.

 

Në njoftimin e bërë nga kjo ambasadë thuhet se vaksinimi është e vetmja mënyrë për të ruajtur shëndetin.

“Me variantin vdekjeprurës Delta në rritje, vaksinimi është e vetmja zgjidhje. Kur jeni i vaksinuar nuk ka gjasa që të infektoheni me COVID-19, ose nëse ndodh do të keni simptoma më të lehta. Mos bini pre e dezinformatave, vaksinat janë të sigurta dhe efektive”, ka njoftuar ambasada e SHBA-ve në Kosovë.

Ndryshe kujtojmë se dje në vendin tonë janë shënuar 221 raste të reja me coronavirus, dhe një person ka humbur jetën. 

https://www.facebook.com/watch/?v=157765463135147

Related posts

Haradinaj: Qeveria ka vendos një taksë të re në vlerë prej 5 euro, në secilën herë që i regjistroni automjetet tuaja

D V

Rasti në Ferizaj/ Ministrja e Drejtësisë: Kërkojmë dënim maksimal ndaj kriminelëve që e kanë bërë atë vrasje

Redaksia

Kurti dhe Vuçiq takohen javën e tretë të korrikut në Bruksel, Serbia insiston në formimin e Asociacionit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com