Ambasada amerikane: Viktimat e dhunës seksuale meritojnë drejtësi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka kërkuar angazhim urgjent dhe të domosdoshëm për viktimat e luftës së fundit.

 

Në reagimin e Ambasadës së SHBA-ve thuhet se viktimat meritojnë drejtësi.

“Të gjitha viktimat meritojnë drejtësi. Urdhërojmë angazhimin e Kosovës për dorëzimin e drejtësisë për viktimat e dhunës seksuale në kohën e luftës. Koha për të dyfishuar përpjekjet dhe për të mbajtur përgjegjësinë e të gjithë keqbërësve, pavarësisht nga sfondi, etnia, apo lidhjet politike”.

Related posts

Delegacioni i Emirateve të Bashkuara Arabe priten në takim nga Vjosa Osmani

N E

Sulmohet me vezë Përparim Rama në Kodër të Trimave

D V

Moti për 4 ditët e ardhshme në Kosovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More