Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ambasada e SHBA: Mbështesim ata që luftojnë krimin e korrupsionin

Ambasada e SHBA-VE ka uruar kandidatët që kanë përfunduan me sukses procesin e aplikimit për t’u bërë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, Ambasada nënvizoi se do të vazhdojë të mbështesë SPAK-un dhe të gjithë ata që i përgjigjen thirrjes për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar.

“Urime dhe fat të mbarë burrave dhe grave që përfunduan me sukses procesin rigoroz të aplikimit dhe tani do të fillojnë trajnimin për Byronë Kombëtare të Hetimit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë të mbështesin SPAK-un dhe ata që i përgjigjen thirrjes së detyrës për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar në emër të popullit shqiptar.”

Ndër të tjera, në mesazhin e ndarë nda selia diplomatike theksohet se SHBA është në pritje të një tjetër thirrje për hetues të BKH-së për të forcuar edhe më tej këtë institucion./vp

Postime të ngjashme

Basha nis reformimin e partisë

Bekim Laçi

Dorëhiqet drejtori i IKMT-së në Shkodër

Bekim Laçi

Negociatat, Xhaçka në SEECP: Provë besueshmërie dhe mbështetjeje për bashkëpunimin rajonal

Bekim Laçi

Pastrohet Sazani/ Deri dje tabu, sot i hapur për pushues vendas dhe të huaj

Bekim Laçi

Nga Thethi në Ksamil, Kryeministri Rama: Një sezon turistik i lehtësuar nga hija e armikut të padukshëm!

Bekim Laçi

Ambasadorja e SHBA-së: Biden e bëri të qartë, korrupsioni dhe krimet destabilizuese janë kërcënim jo vetëm për Amerikën, por edhe për botën

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...