Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ambasadori Abbott: Respektojmë dorëheqjen e Presidentit Thaçi

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholass Abbott, ka thënë se e respektojnë dorëheqjen e Hashim Thaçit nga posti I Presidentit të Kosovës, njofton Insajderi.

Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Abbott gjithashtu thotë se e mbështesin edhe Vjosa Osmanin në ushtrimin e detyrës së Presidentes.

”Ne e respektojmë dorëheqjen e Presidentit Thaçi në interes të Kosovës dhe do të mbështesim ushtruesen e detyrës së Presidentes Osmani, për të mbrojtur stabilitetin”, ka shkruar ai.

Postime të ngjashme

Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin

R Zh

Agjencia “Zhurnal” ua uron besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramit

R Zh

Kosova shpreson në tërheqjen e investimeve amerikane

N E

Vdes një persona si pasojë e nje aksidenti në Prishtinë

N E

Enver Hoxhaj: Ambiciet për kryetar do t’i them në kryesi

N E

Analizë / Përmes aderimit të Iranit në SCO, Rusia do ta realizojë ëndrrën e saj për krijimin e një OPEC-u të gazit natyrorë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...