Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ambasadori anglez pajtohet me Kurtin se dialogu është i rëndësishëm dhe duhet të jetë i përgatitur mirë

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuara në Kosovë, Nicholas Abbott, ka vlerësuar vizitën e Miroclav Lajçak në Kovovë.

Ai nëpërmjet një statusi në profilin e tij, tha se: “Isha i kënaqur kur pashë që vizita e Miroslav Lajçk për të diskutuar dialogun Kosovë-Serbi ka shkuar mirë. 

Sipas tij Mbretëria e Bashkuar ndan pikëpamjen e tij dhe të Albin Kurtit se dialogu është i rëndësishëm dhe duhet të jetë i përgatitur mirë, parimor dhe i koordinuar midis BE dhe SH.B.A.

“Mbretëria e Bashkuar është e gatshme të mbështesë arritjen e një marrëveshje që mbështet njerëzit e Kosovës dhe rajonit”, tha ambasdaori Abot.

Postime të ngjashme

Osmani falënderon Japoninë për mbështetjen në fushën e shëndetësisë

S.B.

Haxhiu tregon se a do të konfiskohet edhe pasuria e qytetarëve

S.B.

Kosova regjistron 12 viktima dhe 494 të infektuar me koronavirus

S.B.

Vendos Qeveria, 60 milionë euro kredi për blerjen e vaksinave antiCOVID-19

S.B.

PSD-ja vendos flamurin e UÇK-së në oborrin e Presidencës

S.B.

Qeveria miraton koncept-dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...