Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Angellov: Për disa muaj do të përfundojë procedura për ekstradimin e Igor Spasovit

Shtip, 10 shkurt – Ambasadori bullgar në vend Angell Angellov nuk ka informacion nëse i arratisuri Igor Spasov, i cili u arrestua në Sofje me akuzë për dhunë familjare, kurse në vend akuzohet për vrasjen e Martin Neshkovskit, është shtetas bullgar. Thotë se procedurat e ekstradimit janë procedura të gjata.

“Siç e dini, përveç përfshirjes së Ministrive të Punëve të Brendshme, këtu janë edhe Ministritë e Drejtësisë dhe Punëve të Jashtme, disa institucione dhe gjykata. Kështu që kur të mbarojnë të gjitha procedurat, nuk mund ta di. Kjo është një procedurë komplekse, e cila kërkon disa muaj”, thotë Angelov, përcjell Zhurnal.mk

Ministri i Drejtësisë të Maqedonisë Bojan Mariçiq edhe zyrtarisht kërkoi ekstradimin e Igor Spasovit. Nga kjo Ministri informuan sot se dje pas kompletimit të dokumentacionit, kërkesa iu dërgua autoriteteve bullgare. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

BE-ja dërgon pajisje dhe ndihmë për përballje me zjarret në Maqedoninë e Veriut

Z H

U ndanë 11 vendime për Kopshtin e fëmijëve “Fidani”

Z H

Prilep/ 11 qytetarë ngelin pa shtëpi, digjen dhe barakat sociale, shpëtohen 3 foshnje

Z H

Edhe Qyteti i Shkupit ndanë nga 10 mijë denarë shpërblime për zjarrfikësit

Z H

Komuna e Tetovës paralajmëron për stuhi lokale gjatë pasditës

Z H

Mbi 200 raste të reja me covid në Maqedoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...