Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ambasadori bullgar viziton komunën e Studeniçanit

Zhurnal Ads

Shkup, 11 shtator, zhurnal.mk – Ambasadori i Republikës së Bullgarisë në Republiken e Maqedonisë së Veriut, z. Angel Angelov sot vizitoi komunën e Studeniçanit!

Gjatë vizitës së tij ai solli ndihmë disa pako ushqimore për familjet më të rrezikuara sociale nga pandemia covid-19.

Gjithashtu në këtë vizitë u bisedua për bashkpunim të mëtutjeshëm në mes komunës së Studeniçanit me disa komuna nga Republika e Bullgarisë, që të shkëmbejn përvojat e tyre në Bashkimin Evropian, për integrimin e komunës së Studeniçanit në IPA- fondet e Bashkimit Evropian.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Rashkovski ka dhënë dorëheqje nga posti Sekretar gjeneral i Qeverisë, kryeministri Zaev kërkon të ri

E.E.

Numri i pacientëve me Covid-19 vazhdon të rritet, të respektohen masat për mbrojtje

E.E.

Pendarovski priti në takim komandantin e KFOR-it, gjeneral major Federici

T E

541 gjoba për mosmbajtjen e maskës

T E

Dimitrov dhe Duxhak biseduan për ndihmën që do ta ofrojë KB-ja për plan gjithpërfshirës zhvillimor të vendit

T E

Takim i kryeministrit Zaev dhe ekipit qeveritar ekonomik me përfaqësues të Lidhjes së Sindikatave

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...