Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ambasadori gjerman uron Osmanin

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj si Presidente të Kosovës.

Rohde tha se Gjermania do të vazhdojë të jetë mik dhe partner i ngushtë për Kosovën.

“Unë pres që të punoj nga afër me ju në intesifikimin e mëtejshëm të marrëdhënieve gjermano-kosovare”.

Me 71 vota pro Osmani-Sadriu është zgjedhur presidente e Kosovës, pas raundit të tretë.

Ajo njëherësh është personi më i votuar në vend, me mbi 300 mijë vota.

Postime të ngjashme

Haradinaj: Nëse bëhem kryetar nuk do ta lejoj Përparim Ramën ta ndërtojë lagjen e planifikuar në Badovc

Dafina Vidishiqi

Preteni tregon si ndodhi aksioni i UÇK-së për moslejimin e ndarjes së Mitrovicës

Dafina Vidishiqi

“Air Prishtina Holidays”: Pas fluturimeve të nostalgjisë, vijnë ato të kënaqësisë

R Zh

Osmani: Faza e re e dialogut të udhëhiqet nga parimi i trajtimit të barabartë

Dafina Vidishiqi

Gërvalla në Samitin e Evropës Juglindore: Kosova angazhohet për bashkëpunim rajonal midis partnerëve të barabartë

Dafina Vidishiqi

Ambasadorët e QUINT-it i shkojnë në zyrë zv.kryeministrit Bislimi, Kryeziu: Takimet janë të rregullta

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...