Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Ambasadori holandez, Jan Kop: Mosmarrëveshja bilaterale me Bullgarinë nuk është e ndërlidhur me hapjen e kapitujve

Shkup, 17 tetor – Mosmarrëveshja bilaterale me Bullgarinë nuk ka të bëjë me hapjen e kapitujve dhe për këtë arsye, nuk duhet të ketë ndonjë ndikim, tha ambasadori holandez në vend, Dirk Jan Kopp.

Ai këshillon Maqedoninë të përqëndrohet në zbatimin e reformave.

Për më shumë ndiqni intervistën e tij në vazhdim:

Postime të ngjashme

Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

R Zh

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

Qyteti i Shkupit: VMRO-DPMNE fabrikon afera joekzistuese

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...