Shqipëri

Ambasadori i BE, 50 minuta në zyrën e Presidentit Meta. Ja çfarë u diskutua mes tyre

Zhurnal Ads

Zbardhen detaje nga takimi i sotem i ambasadorit te Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca, me  kreun e Shtetit Ilir Meta, zhvilluar në Presidencë.

Takimi zgjati rreth 50 minuta dhe mesohet se Ambasadori dhe Presidenti diskutuan per situaten aktuale politike dhe prioritetet e procesit te integrimit ne BE.

Ky takim vjen në nisje të sesionit politik, i cili pritet të jetë me debate nga ana e mazhorancës dhe opozitës.

Pak ditë më parë, Presidenti Meta dekretoi 25 prillin si datën për zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Postime të ngjashme

S’kishte maskë, policia rrahë qytetarin në qendër të Prishtinës në sy të fëmijëve

admin

“Verifikimi i kandidatëve, proces kompleks”/ Vitore Tusha: KED nuk mund të vendosë pa u përgjigjur…

admin

Pamjet nga Vlora, era e fortë rrëzon pemë dhe dëmton kabinat në plazh

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...