Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ambasadori i Italisë takohet me Hysenin, flasin për liberalizimin e vizave

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando është takuar me koordinatorin shtetëror për dialogun Kosovë-Serbi, Skënder Hyseni.

Orlando në Twitter ka shkruar se në këtë takim është rishikuar progresi i sfidave të dialogut të lehtësuar nga Bashkimi Evropian si dhe për liberalizimin e vizave.

Madje ai ka thënë ritheksuar mbërthejnë e Italisë për një negociatë dinamike që çoi në një marrëveshje gjithëpërfshirës.

“Kam pasur një takim shumë tërheqës sot. Ne rishikuam progresin e sfidave të dialogut të lehtësuar nga BE. Unë riafirmova mbështetjen e Italisë për një negociatë dinamike që çoi në një marrëveshje gjithëpërfshirëse. Ne gjithashtu u morëm me përparësinë për liberalizimin e vizave për Kosovë”, ka shkruar.

Postime të ngjashme

Ministri gjerman tregon arsyen e vizitës në Prishtinë e Beograd

S.B.

Shefi i diplomacisë gjermane, Heiko Maas arrin në Kosovë

S.B.

Murati sqaron vendimin për shtesat e pensioneve bazike

S.B.

AAK e quan skandaloze ndaljen e shtesave për pensionistët, kërkon nga Qeveria ta anulojë këtë vendim

S.B.

Osmani falënderon shefin e BE-së, Szunyog për vaksinat që janë siguruar nga BE-ja

S.B.

Tërmkolli reagon pasi Abdixhiku e takon Jusuf Buxhovin

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...