Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ambasadori i OSBE-së, Koja vizitoi Reisul Ulema, H. Hfz. Shaqir ef. Fetain për ta uruar për detyrën e re

Zhurnal Ads

Shkup, 2 dhjetor, zhurnal.mk – Kreu i Misionit të Organizatës për Siguri të Bashkimit Evropian (OSBE), Ambasadori Clemens Koja, i shoqëruar nga z. Isak Vrenezi – asistent për monitorim, vizitoi sot Kryetarin e BFI në RMV, Reisul Ulema, H. Hfz. Shaqir ef. Fetain për ta uruar me rastin e marrjes së detyrës së re, Kryetar i BFI në RMV.

Reisul Ulema, H. Hfz. Shaqir ef. Fetai, e njoftoi Ambasadorin për kërkesat e kohës në cilën jetojmë dhe stratëgjinë e menaxhimit të suksesshëm për përparimin e BFI-së.
Në takim u bisedua edhe për shumë çështje tjera me rëndësi për kohën dhe vendin në të cilin jetojmë.

z. Clemens Koja u nda i kënaqur nga takimi dhe vizioni që Reisul Ulemaja ka për BFI-në dhe uroi për bashkëpunim të mirëfilltë mes dy institucioneve.

Në këtë takim Reisul Ulemanë e shoqëronte Mustafa ef. Dauti – drejtor i sektorit për marrëdhënie me jashtë (kontakte me faktorin ndërkombëtar: OSBE, BE dhe me institucionet e brendshme.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kajçev: “Shteti i thellë” në Maqedoninë e Veriut është shumë i fortë

T E

Gjobiten 224 shoferë në Shkup, 20 prej tyre për tejkalim të shpejtësisë

Z H

Kryeministri Zaev uron Ditën e Alfabetit shqip: Së bashku festojmë ekzistencën dhe afrimin e dy traditave kulturore

T E

Asnjë deputet nuk do të shkojë në izolim

T E

RMV më të varfrit në Evropë – Si ta rikthejmë zhvillimin ekonomik!

R ZH

Ligji për pensionim të detyrueshëm bllokohet nga opozita me 400 – 500 amendamente

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...