Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë, Reka uron Grubin në detyrën e re

Shkup, 1 shtator, Zhurnal.mk – Ambasadori Reka, në emër të Kryeministrit dhe Presidentit të Republikës së Shqipërisë, i uroi z.Grubi formimin e Qeverisë dhe emërimin e tij në detyrën e re, duke i uruar suksese në punë.

Me tej ai shtoi se dy vendet tona tradicionalisht kanë marrëdhënie të mira dhe se ky bashkëpunimin i mirë do të thellohet edhe më shumë në të ardhmen.

Republika e Shqipërisë dhe Republika e Maqedonisë së Veriut si vende anëtare të NATO-s do të bashkëpunojnë në realizimin e projekteve të përbashkëta në sfera të ndryshme, si dhe bashkëpunim në zbatimin e reformave të nevojshme për anëtarësim në Bashkimin Evropian, ku synojmë të dy vendet.

Nga ana e tij, zëvendëskryeministri i parë Grubi falënderoi për urimin dhe mbështetjen që vjen nga Tirana zyrtare dhe njëkohësisht shprehu gatishmërinë për vazhdimin e bashkëpunimit.

Zëvendëskryeministri Grubi dhe ambasadori Reka diskutuan edhe për organizimin e mbledhjes së dytë të përbashkët në mes dy Qeverive, të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...