Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ambasadori i ri i BE-së në vend, Ger do të takohet me kryeparlamentarin, Xhaferi

Zhurnal Ads

Shkup, 21 shtator, zhurnal.mk – Shefi i ri i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shkup, David Ger sot do të realizojë takim me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi.

Në ueb faqen e Kuvendit, takimi u paralajmërua për pasdite në ora 15:00.

Ger vjen në vendin e sllovenit, Samuel Zhbogar, i cili gjatë katër viteve të kaluara e ka kryer funksionin shef i Delegacionit të BE-së në Shkup.

Zhbogar gjatë ditëve të kaluara ka pasur takime lamtumirëse me kreun shtetëror, ku është shfaqur shpresë për fillim të suksesshëm të negociatave aderuese të vendit në Bashkimin Evropian.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Qeveria sot diskuton për masat e reja të propozuara nga KSI

E.E.

Viti i pandemisë ngeli prapa nesh, 2021-ta vit i shpresës dhe rimëkëmbjes

Z H

Konfiskohen 53 kilogramë marihuanë në Prilep, arrestohet një person

E.E.

Gostivar, mbi 200 banorë do të marrin subvencione për biçikleta

T E

Fillon dëmshpërblimi i depozituesve të Bankës Eurostandard

Z H

Filipçe: Respektoni masat, spitalet dhe personeli mjekësor janë nën presion

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...