Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ambasadori Oryan gati për cermoninë, flamuri i Kosovës krah atij të Izraelit

Kosova dhe Izraeli përmes një ceremonie virtuale do të zyrtarizojnë marrëdhënimet diplomatike.

Për këtë ceremoni e cila do të mbahet gjatë ditës së hënë më 1 shkurt, tashmë kanë fillluar përgatitjet.

Kështu ka bërë të ditur edhe ambasadori i Izraelit në Maqedoni, Dan Oryan.

Ai ka thënë se është duke u bërë gati për këtë ceremoni.

“Duke u bërë gati për ceremoninë”, ka shkruar ai në Facebook.

Postime të ngjashme

Haziri: LDK nuk ka nevojë sillet sikur VV në opozitë, roli ynë dallon si nata me ditën

D V

Hasani: Marrëveshja e propozuar nga Kurti për paqe me Serbinë është primitive

D V

Armend Agolli, kandidat i LDK-së për kryetar të Mitrovicës

D V

Varroset 18 vjeçarja Anjeza Bellanica që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

Abdixhiku takon kandidatët për kryetar komunash: Vullneti dhe vizioni për fitore dhe rikthimin e madh është pika që na bashkon

D V

Gërvalla takon përfaqësuesit e shoqatave të diasporës, flasin për institucionalizim të bashkëpunimit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...