Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ambasadorja amerikane: Gjykata Kushtetuese duhet të jetë gati në dhjetor

Zhurnal Ads

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuar të Amerikës, Yuri Kim ka reaguar në lidhje me procesin e plotësimit të vakancave për Gjykatën Kushtetuese.

Yuri Kim, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka vlerësuar Presidencën dhe Kuvendin për publikimin e listës së kandidatëve, por gjithashtu i kërkoi Këshillit të Emërimeve t’i vlerësojë kandidaturat sa më shpejt, pasi Gjykata Kushtetuese duhet të jetë gati në fund të këtij viti.

“Presidenca dhe Parlamenti tani kanë publikuar listat e tyre përkatëse të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese. Ne i duartrokasim ata që iu përgjigjën thirrjes për të vepruar. Ne inkurajojmë Këshillin e Emërimeve në Drejtësi të veprojë shpejt për të vlerësuar kandidatët. Duhet ta kemi Gjykatën Kushtetuese në fund të vitit”, shkruan ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Dëgjova zhurmë dhe…”, vëllai i Nishanit tregon momentet pas shpërthimit të makinës

T E

Çështja e vizave krijon debat mes Nishanit dhe Ramës: Dizinformoni dhe çoroditni publikun shqiptar

admin

Skenarët e pandemisë, kur mund të mbyllen shkollat

admin

Këshilli Politik mblidhet më 1 tetor/ Gjiknuri i përgjigjet opozitës: Tani e pranoni se nuk ndalohen koalicionet, betejë për të penguar ndryshimet e Kodit Zgjedhor

admin

Shpërblimi i fundvitit për pensionistët, Rama siguron: Akti normativ kalon nesër, shpërndarja një orë e më parë

S.B.

Meta pret pasdite Vjosa Osmanin në Tiranë në vizitën e saj të parë shtetërore

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...