Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim uron Ismail Kadarenë: Kontributi i tij në letërsi, pa moshë dhe përtej kufijve

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka uruar gjeniun e letrave shqipe, shkrimtarin Ismail Kadare me rastin e 85-vjetorit të lindjes. Ambasadorja e SHBA e cilëson kontributin e Kadaresë në letërsi pa moshë dhe përtej kufijve.

“Është një nder t’i urojmë ditëlindjen Ismail Kadaresë, kontributi i të cilit në letërsi është pa moshë dhe përtej kufijve!”, shkruan Yuri Kim.

Postime të ngjashme

“Shqiponjat” marshojnë në Shkup! Qindra motoçikleta vërshojnë rrugët

D V

Blerim Bexheti: Komuna e Sarajit çdoherë do mbështesë aktivitetet kulturore

R Zh

Koncert i Inva Mulës dhe Genc Tukiqi sonte në “Verën e Ohrit”

D V

Katër artistë bëhen bashkë për ti kënduar Shkupit

R Zh

Biblioteka e Natyrës, ideja e bukur e të rinjve korçarë për të përqafuar botën e letërsisë

D V

Folk Fest trazoi atmosferën e Shkupit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...