Ambasadorja Bërns përvesh mëngët dhe bën ajvar

Shkup, 12 tetor – Ambasadorja e SHBA-ve në Maqedoninë e Veriut, Kejt Bërns ka përveshur mëngët dhe po bën ajvar.

 

Sezona e ajvarit në rezidencën e ambasadores sonë, me ajvarin special “Red Dog”. Cilat janë ushqimet tuaja të preferuara tradicionale?”, shkruajn nga Ambasada e SHBA-ve në Shkup.

Ajvar season

Сезона на ајвар во резиденцијата на нашата амбасадорка со специјалниот “Ред Дог“ ајвар. Кои се вашите омилени традиции за храна?Sezona e ajvarit në rezidencën e ambasadores sonë, me ajvarin special “Red Dog”. Cilat janë ushqimet tuaja të preferuara tradicionale?Ajvar season at the Ambassador’s residence with the special “Red Dog” ajvar. What are your favorite food traditions?

Posted by U.S. Embassy North Macedonia on Tuesday, October 12, 2021

Related posts

Krijohen vende të reja parkimi në Komunën e Çairit

Z H

Balovski: Personat që mendojnë se kanë alergji është më mirë të izolohen

Redaksia

Gjurovski: Maqedonia nuk guxon të mos jetë pjesë e qasjes humane ndaj popullit afgan

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More