Shqipëri

Ambasadorja e SHBA-së: Meta dhe Ruçi të punojnë urgjentisht, Gjykata Kushtetuese të funksionojë para mbarimit të 2020

Zhurnal Ads

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i ka bërë thirrje Presidentit ilir meta dhe kryetarit të Kuvendit gramor Ruci që të punojnë urgjentisht që Gjykata Kushtetuese të jetë funksionale deri në fund të vitit 2020.

Ajo thekson se të dy duhet të punojnë me organet përkatëse për ta realizuar këtë.

“Faleminderit presidenti Ilir Meta dhe kryetari Ruçi, që e bënë të qartë se Shqipëria duhet të ketë një Gjykatë Kushtetuese funksionale tani. Ne jemi dakord duke marrë parasysh mendimin e Komisionit të Venecias, këta dy udhëheqës duhet të punojnë urgjentisht me organet përkatëse për ta bërë këtë të ndodhë para fundit të vitit 2020”, shkruan Kim.

Postime të ngjashme

Kishin marrë informacion për atë që do ndodhte, policia operacion në rrugën e Dajtit, çfarë iu zbulua tre personave

S.B.

VIDEO/ ‘Golfi’ përfundon jashtë rruge në autostradën Tiranë-Durrës, plagoset shoferja

admin

Video/ IKMT nis aksionin për shembjen e 20 objekteve në Unazë të Re

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...