Shqipëri

Ambasadorja e SHBA-së: Palët t’i qëndrojnë ‘5 qershorit’, në tryezë propozime reale

Zhurnal Ads

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim gjatë vizitës në Himarë ka komentuar në lidhje me propozimet e PD-LSI për ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Ajo u shpreh e kënaqur që opozita mori përgjegjësitë dhe vijon të jetë e angazhuar. Gjithashtu Kim riapelon që partitë duhet t’u qëndrojnë fjalës për Marrëveshjen e 5 qershorit,  teksa thekson se duhet të sjellin në tryezë propozime reale.

“Është e mrekullueshme të jesh këtu në Himarë. kam shpenzuar pak kohë duke u takuar me qytetarët e Himarës. Isha shumë e lumtur të drekoja me kryetarin e bashkisë. Tani do të takohem me përfaqësuesit e Kadastrës këtu. Siç dhe ju e dini një nga prioritetet tona më të mëdha është të rrisim investimet amerikanë në Shqipëri dhe zgjidhja e problemeve të pronësisë është një hap i madh në këtë aspekt. Jam e kënaqur që opozita mori përgjegjësitë. E rëndësishme që opozita të vijojë të jetë e angazhuar. Të gjitha partitë të sjellin propozime që janë reale. Çdo parti qe ka nënshkruar ‘5 qershorin’ t’i qëndrojnë fjalës”, tha Kim.

Postime të ngjashme

Eugena Tomini: Dy faktorët që kanë ndikuar në rritjen e rasteve me Covid në Shqipëri

admin

Në prag të zgjedhjeve/ OSBE prezanton ambasadorin e ri në Tiranë, kush është italiani me karrierë të gjatë diplomatike

S.B.

Presidenca nis fushatën e LSI: Bahri Shaqiri iku sepse do kandidojë në Durrës

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...