Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ambasadorja e SHBA-së: Palët t’i qëndrojnë ‘5 qershorit’, në tryezë propozime reale

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim gjatë vizitës në Himarë ka komentuar në lidhje me propozimet e PD-LSI për ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Ajo u shpreh e kënaqur që opozita mori përgjegjësitë dhe vijon të jetë e angazhuar. Gjithashtu Kim riapelon që partitë duhet t’u qëndrojnë fjalës për Marrëveshjen e 5 qershorit,  teksa thekson se duhet të sjellin në tryezë propozime reale.

“Është e mrekullueshme të jesh këtu në Himarë. kam shpenzuar pak kohë duke u takuar me qytetarët e Himarës. Isha shumë e lumtur të drekoja me kryetarin e bashkisë. Tani do të takohem me përfaqësuesit e Kadastrës këtu. Siç dhe ju e dini një nga prioritetet tona më të mëdha është të rrisim investimet amerikanë në Shqipëri dhe zgjidhja e problemeve të pronësisë është një hap i madh në këtë aspekt. Jam e kënaqur që opozita mori përgjegjësitë. E rëndësishme që opozita të vijojë të jetë e angazhuar. Të gjitha partitë të sjellin propozime që janë reale. Çdo parti qe ka nënshkruar ‘5 qershorin’ t’i qëndrojnë fjalës”, tha Kim.

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Ushtarë amerikanë mbërrijnë në Shqipëri

R Zh

Kryesuesja e vëzhguesve të ODIHR takohet me Ramën

R Zh

Rruga e Borshit u prish nga shirat/ Meta “thumbon” qeverinë: Kryevepër!

R Zh

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...