Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ambasadorja e SHBA-së viziton kompaninë farmaceutike Alkaloid

Shkup, 19 tetor, zhurnal.mk – Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, Kejt Bërns, ka vizituar kompaninë farmaceutike Alkaloid ku me drejtuesit bisedoi për punën e kompanisë si dhe bashkëpunimin me SHBA-të ku “Alkaloid AD” themeloi filialin e saj me seli në New Albany, Ohio.

Alkaloid aktualisht është partner në zgjedhjen e disa kompanive me reputacion farmaceutik amerikan me të cilat ka forma të ndryshme bashkëpunimi. Në 15 vitet e kaluara kompania ka vendosur bashkëpunim të suksesshëm me kompani amerikane të specializuara në prodhimin dhe shpërndarjen e çajrave dhe produkteve medicinale natyrale. Ambasadorja Bërns shprehu kënaqësinë e saj me funksionimin e suksesshëm të Alkaloid ndërsa vizitoi edhe objektet e fundit të zgjeruara të prodhimit për të cilat kompania investoi mbi 11 milion euro.

Postime të ngjashme

Bexheti: Projekti i Poliklinikës është shumë i rëndësishme për nevojat e komunës së Sarajit

T E

Zaev me ofertë opozitës: Ejani në Qeveri por pa Mickoskin

T E

Rënie e shitjes së automjeteve të reja për 33 për qind

R Zh

Filipçe: Nesër arrijnë vaksinat ruse kundër Covid-19

T E

Qytetarëve ju takon, por shumë pak dinë mbi ndihmën juridike falas

T E

Në rritje numri i të infektuarve me Kovid-19, priten sasitë e para të vaksinës Sutinik V

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...