Ambasadorja Kim: Institucionet e sigurta, të nevojshme për sundimin e ligjit dhe zbatimin e Reformës në Drejtësi

Është mbledhur këtë të martë Instituti për vajzat dhe gratë në politikat e sigurisë kombëtare dhe ndërkombëtare. E pranishme në aktivitet është edhe ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, e cila në fjalën e saj vuri theksin te tre prioritete, demokracia, mbrojtja dhe biznesi.

 

“Puna jonë në ambasadën amerikane fokusohet te tre prioritete: demokracia, mbrojtja e biznesi. Institucionet e sigurta janë të nevojshme për sundimin e ligjit, zbatimin e Reformës në Drejtësi, institucionet, biznesi”, u shpreh ambasadorja Kim.

Related posts

Vidhte paratë e pacientëve të vdekur nga COVID-19, dënohet me 5 vite burg infermierja e Spitalit Infektiv në Tiranë

D V

Qeveria Rama 3, 12 ministri drejtohen nga gratë

N E

BE-ja e përçarë për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë – të shfrytëzohet qeveria teknike në Sofje!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More