Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ambasadorja Kim: Kujtesë! Zgjedhje të drejta e transparente, nëse jo një hap prapa për demokracinë

Tiranë, 3 mars, zhurnal.mk – Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka rikujtuar të gjithë forcat politike në vend që të krijohen të gjitha kushtet që zgjedhjet të jenë të drejta, në kohë dhe transparente.

“Kujtesë:Absolutisht e rëndësishme për autoritetet të sigurojnë që rregullat dhe kushtet e zgjedhjeve janë të drejta, në kohë dhe transparente.

Çdo gjë më pak do të ishte dëm për votuesit dhe një hap prapa për demokracinë”, shkruan Kim.

Postime të ngjashme

Rama në France 24: Presim dritën jeshile për negociatat

Lea Muslija

Rama zgjohet mes alpeve shqiptare: Mirmëngjes! (VIDEO)

Lea Muslija

Sot hapen kufijtë Shqipëri-Greqi

Lea Muslija

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...