Agjencia Zhurnal.mk

Ambasadorja Yuri Kim nis punën në Shqipëri

Ambasadorja e re Amerikane për Shqipërinë, Yuri Kim ka mbërritur mesditën e kësaj të mërkure në Tiranë.

Diplomatja e Uashingtonit që zëvendëson në këtë detyrë ambasadorin Doland Lu, ka nisur zyrtarisht punën si përfaqesuese e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri .

Ajo është pritur në aeroport nga e ngarkuara me pune në ambasaden Amerikane Lejla Mozez Ons.

Pas Mariza Linos dhe Marcie Ris, Yuri Kim është e treta grua që merr këtë detyre të lartë në Tiranë.

Pas betimit ne departamentin e shtetit 13 dite me pare, Kim ka bere te ditur se ne fokus te saj do te jete lufta kunder korrupsionit, reforma ne drejtesi dhe situata politike.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...