Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Amdi Bajram nuk vdiq nga Covid 19 por nga sulmi në tru? Demanton djali Gabrieli

Shkup, 25 tetor – Djali i Amdi Bajramit, Gabriel ka theksuar se babai i tij ka vdekur nga sulmi në tru dhe jo nga koronavirusi ashtu si kanë deklaruar mbrëmë autoritetet shëndetësore duke thënë se Bajramit i kanë bërë test pas vdekjes dhe ka rezultuar me Covid 19.

“Ditën para se të ndërrojë jetë ishte gjithçka në rregull, nuk mund të supozohej se çfarë do të nga gjej. Por, dje, rreth orës 11, nëna ime ka dashur ta zgjoj, ndërsa ka vërejtur se buzët i ka të mavijosur, ndërsa ai është në gjendje të palëvizshme. Kemi thirrur Ndihmën e shpejtë, erdhën dhe shkuam drejt në klinikën e Zhan Mitrevit. Rrugës ai ishte i vetëdijshëm. Kur arritëm pritëm rreth 10 minuta para derës së emergjencës, atëherë babai im ndërroi jetë, para hyrjes. Brenda e futën të vdekur, ndërsa në pritëm rreth një orë ose dy. Atë që e dimë është se ai ka vdekur nga sulmi në tru, dhe jo nga koronavirusi. Na e dhanë trupin dhe ne u kthyem në shtëpi për t’i respektuar traditat tona”, ka treguar Gabriel për Fokus.

Postime të ngjashme

Ku u “zhdukën” mërgimtarët? Numri i të regjistruarve nuk po lëvizë

Z H

Zaev: Të hyrat nga dogana tejkaluan pritshmëritë tona

B L

Maqedoni/ Deri tani nga covid janë infektuar gjithsej 2738 fëmijë deri në moshën 9 vjeçare

Z H

Spasovski uron 29 vjetorin e Drejtorisë Doganore

Z H

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...