Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Amerikanët tani mund të testohen edhe në shtëpi, miratohet përdorimi i testit që për 30 minuta jep rezultatet e coronavirusit

Agjencia amerikane për kontrollin e ushqimit dhe barnave (FDA), ka njoftuar sot se ka miratuar testin e parë COVID-19 për përdorim individual.

Një test që jep rezultatin për 30 minuta dhe është zbuluar në laboratorët e kompanisë Lucida, ka marrë miratimin e FDA-së për përdorim shtëpiak, transmeton Telegrafi.

Ai përdoret në atë mënyrë që blerësi individual e merr për vete dhe tamponin e fut në hundë, dhe çdo person që e përdor duhet të jetë mbi moshën 14-vjeçare.

Gjithashtu është bërë e ditur se edhe spitaleve u është lejuar përdorimi i këtij testi të ri, që jep rezultatet e pacientët brenda 30 minutave.

Postime të ngjashme

Polici amerikan nuk ndahet së qari pasi u detyrua ta vrasë 19-vjeçaren – familja “ia fal gjakun”

Dafina Vidishiqi

Fauci: Varianti Indian, kërcënimi më i madh në luftën kundër Covid-19

Dafina Vidishiqi

Pamjet kur një burri rom në Çeki, polici ia vuri gjurin në qafë – vdekja e tij po krahasohet me atë të George Floyd në SHBA

Dafina Vidishiqi

New Yorku nuk është më qyteti me më së shumti miliarderë

Dafina Vidishiqi

Szijjarto: BE mund ta humbasë Ballkanin Perëndimor

Dafina Vidishiqi

Spanja fal liderët katalanas për përpjekjet e dështuara për pavarësi

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...