Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Ami, vetura të cilën mund ta vozisin 14-vjeçarët në Francë

Zhurnal Ads

“Ne kemi shitur 500 në dy javët e para”, deklaroi Sylvie Krygier e Citroën në sallën e prodhuesve të makinave, shkruan The Guardian, transmeton lajmi.net.

I klasifikuar si një katërkëndësh i lehtë, Ami është, thotë Citroën, makina është “objekt urban lëvizës”.

Tërësisht elektrik, makina me diametër 2.4 metra i gjatë dhe 1.4m i gjerë, me një shpejtësi maksimale prej 45 km / h (28mph) dhe një distancë prej 75 km (46 milje), ai mund të drejtohet në Francë pa licencë të plotë nga kushdo që është në moshën 14 vjeçare e lart.

Vetura vjen në edicionin bazë gri-dhe-portokalli, si dhe kushton 6,000 euro për t’u blerë tërësisht.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Makina fluturuese holandeze merr patentën rrugore në Evropë

S.B.

Shtyhet për gjashtë muaj “LA Auto Show” shkaku i pandemisë

admin

Tesla duhet të ndalojë ndërtimin e një fabrike në Gjermani, shkaku i gjarpërinjve dhe hardhucave

S.B.

“Amazon” prezanton furgonin postier elektrik

admin

General Motors rekruton 3 000 persona për zhvillimin e automjeteve elektrike

S.B.

Harrojini ngricat – ky truk i zgjuar shkrin akullin nga xhami i veturës “sa hap e mbyll sytë”

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...