Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Analistët / Anëtarësimi sipas parimit të meritave

Shkup, 13 maj, Zhurnal.mk – Analisti Ismet Ramadani në emisionin debativ në Argument në TVM2, tha se nisja e bisedimeve do të duhet të bëhet sipas parimit të meritave.

“Secili nga këto shtete mund ta shfrytëzon edhe atë meritë përparësinë, në bazë të asaj që kanë arritur të përmbushin këto kushte për të filluar bisedimet, por sido që të jetë nuk mund të jemi shumë optimist për faktin se problematikun në këtë rast Bullgarinë e kemi të çakorduar.”, tha Ismet Ramadani, analist.

Ndërsa analistët Sefer Selimi dhe Emir Hasanoviq konsiderojnë se çështjet dypalëshe s’duhet të jenë pjesë të kornizës negocionuese, pasiqë kjo në të ardhmen do të kishte impakt në perspektivën europiane të mbarë Ballkanit Perëndimor.

Postime të ngjashme

Angelovska-Bezhoska: Rritja e produktivitetit, investimi në kapitalin njerëzor, reformat strukturore dhe digjitalizim për rritje stabile ekonomike

R Zh

Instituti “Robert Koch”: Maqedonia nuk ndodhet në listat e vendeve të rrezikshme nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Garë humanitare në kejin e Shkupit për ndihmë të repartit Onkologjik në Klinikën e Fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Nënshkrim i marrëveshjeve për dërgimin e këshilltarëve ekonomikë nga Ministria e Ekonomisë dhe e Bujqësisë

Dafina Vidishiqi

Paratë e diasporës së Maqedonisë – më shumë nëpërmjet bankave, më pak para në dorë

R Zh

Maqedonia me 425 raste aktive, deri tani janë vaksinuar 254.154 qytetarë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...