Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Analisti Gjekmarkaj lutet, Topalli e prerë: Bashkim në PD ka vetëm kur të ikë Basha. Këtë e bën një drejtues i ri

Jozofina Topalli zbuloi gjatë një bisede me analistin Agron Gjekmarkaj në studion e emisionit “Open”, se mund të bashkohej në një front të përgjithshëm opozitar vetëm nëse Lulzim Basha nuk do të jetë më në krye të Partisë Demokratike. Topalli theksoi se nuk mund të bashkohet me një kryetar që sipas saj ka përgjysmuar, përçarë dhe fshirë historinë e Partisë Demokratike.

Ajo tha se do të ishte e hapur për një bashkim opozitar, vetëm nëse në krye të PD-së do të vinte dikush tjetër.

Pjesë nga biseda: Agron Gjekmarkaj: Unë mendoj bashkimi i opozitarëve në një fort. Jozofina Topalli: Kush nuk do e dëshironte të ishin të gjithë bashkë. Kush e përçau Partinë Demokratike, kush i përgjysmoi votat? Kush e fshiu historinë e Partisë Demokratike? Njeriu në jetë duhet të mbajë përgjegjësi, nuk është një tmerr për të liruar vendin brenda një force politike. Edhe unë dua të bashkohemi të gjithë bashkë. Këtë e bën një drejtues i ri dhe i pa korruptuar. Të gjejmë një kryetar të ri dhe të siguroj do të jemi të gjithë bashkë.

Postime të ngjashme

Kryemadhi paralajmëron Ramën: Durim! Nesër të shpjegoj fabrikën e parave

S.B.

Ursula von der Leyen: E ardhmja e Shqipërisë është Europa! Duhet të fillojnë negociatat

S.B.

Reforma në Drejtësi/ Presidenca paralajmëron Ramën: Mos e provoko popullin e 2 marsit!

S.B.

“Koha i thërret shqiptarët për t’u bashkuar në një Besëlidhje të re”, Meta mesazh në 577-vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës

S.B.

Brenda 15 marsit përfundon vaksinimi i mjekëve, pastaj radhën e kanë mësuesit

S.B.

“Gati pasaporta digjitale e vaksinimit”/ Rama: Përgatitje nëse vendet e tjera e vënë kusht udhëtimi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...