Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Analisti Petar Arsovski pret rritje të euroskepticizmit

Analisti politik Petar Arsovski pret rritje të euroskepticizmit në mesin e popullatës së vendeve në rajon që aspirojnë anëtarësimin në BE.

Siç thotë ai në emisionin “200” në Alsat, një tendencë e tillë do të vazhdojë derisa BE të dërgojë sinjal të qartë kur mund të pritet mbështetja për anëtarësimin e barabartë.

Euroscepticizmi do të rritet gjegjësisht mbështetja për BE do të ulet derisa Evropa të dalë me narrativë të qartë kur ky rajon mund të presë mbështetje prej tyre për anëtarësim të plotë. Nëse kjo anëtarësi e plotë duhet të ripërcaktohet në ndonjë pako, kjo kërkon pëlqimin e vendeve kandidate,” tha Arsovski.

Postime të ngjashme

Qeveria emëron Muharrem Asanin, zëvendësdrejtor në Dogan

R Zh

Kryetari i Sarajit Blerim Bexheti njofton se nënshkruan kontratën për rikonstruktimin e rrugës kryesore

R Zh

Digjet deponia e egër në Labunisht, banorët në hall po helmohen nga tymi dhe gazrat

Dafina Vidishiqi

Zbulohen 13 emigrantë në autostradën Kumanovë – Tabanoc

Dafina Vidishiqi

Bisedimet për Kodin Zgjedhor, drejt dështimit

Dafina Vidishiqi

Zaev: Pro listave të hapura për këshilltarët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...